Nešto više o sufijama. Ovog puta dolazimo sa govorima priznate islamske uleme o sufijama i sufizmu. Ako bilo ko ima poznanika a zna da je sufija, neka mu učini uslugu i da ovu knjigu.
Author: Ebu Abdusselam
Publisher: Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Drugo poglavlje knjige Svjetlost sunneta i tame novotarija. Izdvojeno je zbog bitnosti.
Author: Ahmed ibn Hanbel
Reveiwers: Grupa daija - Muhamed Porča
Translators: Emir Demir
Odličan rad na temu kako čitati historiju, uzimati pouke iz nje i imati koristi od nje u sadašnjem vremenu. Tu je dio o historiji četvorice halifa kao i historiji Ehli-bejta.
Author: Abdulkerim ibn Halid el Harbi
Translators: Nedim Haračić
Publisher: Centar za istraživanja u Meberri
Najvjerodostojnija knjiga poslije Časnog Kur'ana jeste upravo ova ovdje Sahih Buharije. Pisac je u njoj izabrao i izveo najvjerodostojnije hadise jer je prilikom prihvatanja istih i ocjenjivanja prenosilaca imao posebne i stroge uslove koje nije imao niti jedan drugi imam, a što je sve na kraju kao rezultat došao Sahih. Ova knjiga ne sadrži u sebi samo hadis, nego i fikh, tefsir kao i druge islamske nauke. Rečeno je da onaj ko želi da upozna fikh Imama Buharije neka pročita njegov Sahih.
Author: Muhamed ibn Islmail el Buhari
Translators: Grupa daija
Publisher: Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Knjiga sadrži četiri veoma važne poslanice, a tiču se Hadždža općenito, propisa hadždža za žene, kao i govor o vrijednostima Medine i tu je zbirka nekih dova i zikrova.
Publisher: Stranica www.jdci.org
Veoma poznat magazin svima nama. Radi olakšanja stavili smo sve brojeve do sada na jedno mjesto.